Festival Vidmo

OZNAM

Vážení priaznivci nášho festivalu, s ľútosťou vám musíme oznámiť, že festivalová prehliadka VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín sa v roku 2022 neuskutoční.

1. ročník 2006

ZÁVEREČNÁ SPRÁVA VIDMO 2006

plagát Vidmo 20061. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2006 sa konal v dňoch 16. a 17. decembra 2006 v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne. Počas soboty a nedele sa v MsKS Dolný Kubín premietalo 35 horských a adrenalínových filmov z 15 krajín sveta a návštevníci VIDMO 2006 navštívili 5 výstav horských fotografií.

V rámci 1. ročníka Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2006 uviedli svoje prezentácie hlavní hostia – extrémny skalný i mixový lezec Gabo Čmárik z Trenčína a himalájista i cestovatel – v jednej osobe Pavol „Pali" Maretta z Vyšného Kubína. Gabo predstavil /v sobotu v rámci druhého pásma horských a adrenalinových filmov /návštevníkom VIDMA svoju multimediálnu prezentáciu s názvom Najväčšími stenami alpským štýlom a v nedeľu /v rámci predposledného pásma horských a adrenalinových filmov/ Pavol Maretta svoj nový cestopisný film Namasté Everest! Na podujatí VIDMO 2006 bolo premietnutých 35 horských a adrenalínových filmov z 15 krajín sveta a na všetkých projekciách, ktoré boli realizované v piatich programových blokoch /v divadelnej a estrádnej sále Mestského kultúrneho strediska/ sa zúčastnilo viac ako 1 000 platiacich divákov.

Na prehliadke VIDMO 2006 vystavovali fotografie s horskou tematikou domáci a zahraniční fotografi: /Ing. Jozef Čabo predseda Horolezeckého klubu James Dolný Kubín, Jozef Mastrák – aktívny horolezec, Oravský Podzámok, Ferko „Mravec" Bekeš – aktívny vysokohorský turista, Dolný Kubín a Peter Káčer – horský vodca, Oravský Podzámok/ a český fotograf a horolezec Petr „Pepe" PiechowiCZ z Bohumína.

Počas VIDMO 2006 ponúkali svoje výrobky a služby outdooroví vystavovatelia /fy HANNAH Slovensko a fy AIX z Čiech/. Celkovo 1. roč. Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2006 podporilo 31 reklamných a mediálnych partnerov a sponzorov.

V užšom organizačnom štábe pracovalo 25 dobrovoľníkov.

VIDMO chce osloviť priaznivcov dobrodružstva všetkých vekových kategórií, početné komunity ľudí, ktorí sa aktívne alebo pasívne zaujímajú o pohyb a pobyt v horách a v prírode vôbec, ľudí, ktorým je blízky aktívny spôsob života, ale aj tých, ktorí z dôvodu nedostatku voľného času, zo zdravotných dôvodov, resp. z iných najrôznejších príčin iba sympatizujú so životným štýlom naturalistov a "posúvačov" nedosiahnuteľných horizontov a vertikál. VIDMO 2006 bude pozostávať zo štyroch pásiem zahraničných i slovenských, dokumentárnych, hraných, animovaných a experimentálnych filmov s tematikou horskej kultúry, horských športov a extrémnych výkonov, ktoré sú rozdelené do dvoch premietacích dní. Okrem projekcií horských filmov budú mať návštevníci možnosť vidieť fotografické výstavy zamerané na svet hôr a človeka v nich, diapozitívové prednášky hostí, multimediálne pásmo Písky od Petra „Pepe" Piechowicza a zažiť Noc dobrého čarodejníka Vidmorda.

Hlavný organizátor festivalu občianske združenie Filmový klub 23 Dolný Kubín touto cestou ďakuje všetkým spoluorganizátorom, reklamným partnerom, priateľom, filmárom, hosťom, pracovnému štábu a dobrovoľníkom za významnú pomoc.

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

14. festivalová prehliadka VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019 sa uskutoční v dňoch 10-12. októbra 2019 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter