Festival Vidmo

OZNAM

Vážení priaznivci nášho festivalu, s ľútosťou vám musíme oznámiť, že festivalová prehliadka VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín sa v roku 2022 neuskutoční.

O festivalovej prehliadke VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín

VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín je festivalová prehliadka horských a adrenalínových filmov z Medzinárodného festivalu horských filmov a nížinného dobrodružstva Hory a mesto v Bratislave - organizovaná občianskym združením Filmový klub 23 Dolný Kubín spolu s občianskym združením Hory a Mesto.

Horský projekt VIDMO chce počas troch dní v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne širokej verejnosti na veľkom plátne predstaviť početné filmové snímky a jeho súčasťou bývajú aj početné sprievodné podujatia.

VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín si kladie za svoj primárny cieľ osloviť priaznivcov dobrodružstva všetkých vekových kategórií, početné komunity ľudí, ktorí sa aktívne alebo pasívne zaujímajú o pohyb a pobyt v horách a v prírode vôbec, ľudí, ktorým je blízky aktívny spôsob života, ale aj tých, ktorí z dôvodu nedostatku voľného času, zo zdravotných dôvodov, resp. z iných najrôznejších príčin iba sympatizujú so životným štýlom naturalistov a "posúvačov" nedosiahnuteľných horizontov a vertikál.

VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín zvykne pozostávať z 9 pásiem zahraničných i slovenských, dokumentárnych, hraných, animovaných a experimentálnych filmov s tematikou horskej kultúry, horských športov a extrémnych výkonov, ktoré budú rozdelené do troch premietacích dní. Okrem projekcií horských filmov majú návštevníci možnosť vidieť fotografické výstavy zamerané na svet hôr a človeka v nich.

Veľmi dobre si uvedomujeme, že návštevníci festivalovej prehliadky VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín budú rôznorodí a preto tomu každoročne prispôsobujeme skladbu jednotlivých blokov filmov. Vyznávači zimných športov si určite vychutnajú krásne zábery zjazdov v hlbokom prašane alebo na zradnom firne o sklone skoro 60° kombinované s precíznou a odvážnou akrobaciou na lyžiach, horskí cyklisti sa môžu inšpirovať ukážkami toho, čo všetko sa dá na bicykli zísť a zoskočiť, milovníci adrenalínových športov zataja dych pri snímkach o paraglidingu alebo akrobacii na divokej spenenej vode a určite si na svoje prídu alpinisti, horolezci, skalolezci, bouldristi, a iní pavúci pri filmoch o skalnom lezení, prelezoch neskutočných bouldrov alebo o odvážnych zimných expedíciách, a horskí bežci, echt kurňa. Sezónni i veľmi aktívni vysokohorskí turisti si nájdu potešenie azda v každom prezentovanom titule, veď všetky filmy majú jeden atribút spoločný, oslavu majestátnej prírody a pohybu človeka v nej.

Pozvanie na VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín prijali výrazné legendy i aktívni „králi" svojich príslušných športových odvetví. Zatiaľ u nás hosťovali: Peter Hámor, Igor Koller, Zoltán Demján, Dodo Kopold, Gabo Čmárik, Miro a Rasťo Peťovci, Ján Smoleň, Jaroslav Dutka, Pavol Barabáš, Pavol Maretta, Pepe Piechowicz, Michal Orolín a iní.

Navštívte VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín, navštívte Medzinárodnú prehliadku horských a adrenalínových filmov, aké ste na veľkom plátne a so slovenskými titulkami ešte nevideli. Navštívite kopce, zažite pohyb, pocíťte vietor a vodu vo vlasoch. A Slnko, priamo do čela...
Na vašu návštevu sa za celý organizačný tím VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín teší

Patrik Bartoška
programový riaditeľ projektu
Filmový klub 23 Dolný Kubín, o. z.

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

14. festivalová prehliadka VIDMO – Hory a mesto Dolný Kubín 2019 sa uskutoční v dňoch 10-12. októbra 2019 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter