O festivale

VIDMO je Medzinárodná prehliadka horských a adrenalínových filmov z Medzinárodných festivalov horských filmov a nížinného dobrodružstva Hory a mesto v Bratislave a Medzinárodných horských festivalov (našich starších bráškov) v kanadskom Vancouveri - organizovaná občianskym združením Filmový klub 23 Dolný Kubín spolu s občianskym združením Hory a Mesto a Mestom Dolný Kubín.

Horský projekt VIDMO chce počas troch dní v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne širokej verejnosti na veľkom plátne predstaviť početné filmové snímky a jeho súčasťou bývajú aj početné sprievodné podujatia.

VIDMO si kladie za svoj primárny cieľ osloviť priaznivcov dobrodružstva všetkých vekových kategórií, početné komunity ľudí, ktorí sa aktívne alebo pasívne zaujímajú o pohyb a pobyt v horách a v prírode vôbec, ľudí, ktorým je blízky aktívny spôsob života, ale aj tých, ktorí z dôvodu nedostatku voľného času, zo zdravotných dôvodov, resp. z iných najrôznejších príčin iba sympatizujú so životným štýlom naturalistov a "posúvačov" nedosiahnuteľných horizontov a vertikál.

VIDMO zvykne pozostávať z 9 pásiem zahraničných i slovenských, dokumentárnych, hraných, animovaných a experimentálnych filmov s tematikou horskej kultúry, horských športov a extrémnych výkonov, ktoré budú rozdelené do troch premietacích dní. Okrem projekcií horských filmov majú návštevníci možnosť vidieť fotografické výstavy zamerané na svet hôr a človeka v nich.

Veľmi dobre si uvedomujeme, že návštevníci VIDMA - Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov v Dolnom Kubíne budú rôznorodí a preto tomu každoročne prispôsobujeme (srdce festivalu) skladbu jednotlivých blokov filmov. Vyznávači zimných športov si určite vychutnajú krásne zábery zjazdov v hlbokom prašane alebo na zradnom firne o sklone skoro 60° kombinované s precíznou a odvážnou akrobaciou na lyžiach, horskí cyklisti sa môžu inšpirovať ukážkami toho, čo všetko sa dá na bicykli zísť a zoskočiť, milovníci adrenalínových športov zataja dych pri snímkach o paraglidingu alebo akrobacii na divokej spenenej vode a určite si na svoje prídu alpinisti, horolezci, skalolezci, bouldristi, a iní pavúci pri filmoch o skalnom lezení, prelezoch neskutočných bouldrov alebo o odvážnych zimných expedíciách, a horskí bežci, echt kurňa. Sezónni i veľmi aktívni vysokohorskí turisti si nájdu potešenie azda v každom prezentovanom titule, veď všetky filmy majú jeden atribút spoločný, oslavu majestátnej prírody a pohybu človeka v nej.

Pozvanie na VIDMO prijali výrazné legendy i aktívni „králi" svojich príslušných športových odvetví. Zatiaľ u nás hosťovali: Peter Hámor, Igor Koller, Zoltán Demján, Dodo Kopold, Gabo Čmárik, Miro Peťo, Janči Smoleň, Jaro Dutka, Paľo Barabáš, Pali Maretta, Pepe Piechowicz, Michal Orolín a iní.

Navštívte VIDMO, navštívte Medzinárodnú prehliadku horských a adrenalínových filmov, aké ste na veľkom plátne v Dolby stereo kvalite a so slovenskými titulkami ešte nevideli. Navštívite kopce, zažite pohyb, pocíťte vietor a vodu vo vlasoch. A Slnko, priamo do čela...

Na vašu návštevu sa za celý organizačný tím Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO teší

Patrik Bartoška
programový riaditeľ VIDMO

Filmový klub 23 Dolný Kubín, o.z.

 

Organizátor

FILMOVÝ KLUB 23 DOLNÝ KUBÍN

Pelhřimovská 1192/4
026 01 Dolný Kubín
mobil: 00421-918-967163
e-mail: vidmofest@gmail.com

Miesto a čas konania

13. ročník Medzinárodnej prehliadky horských a adrenalínových filmov VIDMO 2018 sa uskutoční v dňoch 4-6. októbra 2018 v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne.

Newsletter